Rock Mekanı

Rock Punk
 
AnasayfaAnasayfa  SSSSSS  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Üye ListesiÜye Listesi  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Giriş yap  

Paylaş | 
 

 punk Rock!!

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
tsiria
Admin
Admin
tsiria

Mesaj Sayısı : 33
Yaş : 33
Localisation : Istanbul
Kayıt tarihi : 21/05/07

MesajKonu: punk Rock!!   Çarş. Mayıs 23, 2007 7:20 am

Punk; kültür politika ve estetiği ile kurumsallaşmış sanat teorileri ve bunu yaratan topluma, toplumsal sisteme karşı doğmuş bir reddediştir. Punk, sanatçıyı devrimci olarak görür, geleneksel ve kalıplaşmış davranış ve yaşam biçimine karşı yıkıcı bir tavır geliştirir. Bireyin kişisel gelişimini yönlendiren, yaşam biçimini şekillendiren toplumsal organizmayı herşeyin suçlusu olarak görür ve saldırmaktan çekinmez. Punk'a göre herşey alt üst olmalıdır; aykırı, ayrıksı giyim tarzı, ve gündelik yaşamda sınırlann belirsizleştirilmesi, bilinçli kışkırtıcılık, kabul görmüş ve tekdüzeleşmiş yaşam biçiminin yeniden düzenlenmesi (ya da düzensizleştirilmesi) punk yaşam biçiminin devrimci taktikleridir.

Punk'ın kendini var ettiği sahne; ekonomik ve toplumsal buhranın yaşamın her alanını cenderede tuttuğu 1970'lerin son dönemlerindeki İngiltere'dir. Punk akımı; İngiltere'deki ekonomik bunalımdan büyük zarar gören işçi sınıfı gençleri arasında doğdu. "Geleceğin olmadığı'" hayatlarının ve politik güç sahibi kişilerce yönetilen bir toplum tarafından önceden belirlendiği gerçeği, toplumsal dinamiği oluşturan gençlerin en büyük buhranıydı. Bu buhranın köklerinin fütürizm, dadaizm, nihilizm ve anarşizm

Punklar içinde bulunduklan durumu protesto etmek için ellerindeki her malzeme ile bedenleri de dahil, kendilerini ironik bir biçimde "toplumsal atık" olarak sundular: Köle kıyafetleri, zincirler, deriler, dayatılan cinsiyetçi modaya karşı androjenlik, parçalanmış giysiler, rengarenk ve dikleştirilmiş rahatsız edici saç biçimleri ve punk sembollerinden bedene iliştirilmiş çengelli iğne... Punk antimodadır. Amacı geleneksel kalıplar içinde yaşayan topluma karşı algıyı bozmaya yönelik açık bir saldındır.

Punk estetiğinin yaratıcısı olarak kabul edilen Londralı modacı Vivienne Westwood (Sex Pistols'in doğuşunda da nedenlerinden olan 'Sex' adlı dükkanın ortaklanndan) şu sözleri ile punk esetetiğinin "nedenini" açıklıyor:

"...Onun giysilerini giyrnek için cesur olmanız gerekir. sokakta yürürken tüm dikkatleri üzerinize çekeceksiniz. Bu tepkileri davet eden bir güç gösterisidir. Giysiler genellikle fikirleri sözlerden daha iyi anlatabilir. Bir kitap, bir poster ya da broşür kadar yıkıcı bir silah olabilir: Otobüste yanınızda 'Anarchy in the UK' (Birleşik Krallıkta Anarşi) tişörtü ile oturan biri sizi anıda rahatsız eder."

Punk kültürü kendi dayanışma ve iletişim ağını da yaratmıştı. Fanzinler. Kültür ve sanatendüstrisine ve sisteme karşı bir tokat olan fanzinlerin varoluş nedeni yadsıma, reddetme talebi ve çağnsıdır. Fanzinlerin punk eylem yaşam biçiminde oldukça önemli bir yeri vardır. (Yeraltı Edebiyatı) İlk Punk fanzini; "Sniffin' Glue", Punkın; "kendi-başına yap" (do-it-yourself felsefesini ortaya çıkanyordu: bir gitar üzerinde üç akorun yerleri gösterilmiş ve şu başlık atılmıştı: "İşte size bir akor, işte iki tane daha, hadi şimdi gidip kendi grubunuzu kurun."

Punklar arasında iletişim ve düşünsel ağ oluşturmasının yanısıra fanzinlerin yaptığı bir diğer önemli katkıda yıkıcı grafik tasanm estetiğini oluşturmasıydı. Çoğunluğu elle yazılan, siyah beyaz olan kaotik bir kolajla oluşturulup fotokopi ile çoğaltılan fanzinlerin sadece dış görünüşleri ile bile algıyı bozmaya, kalıplan yıkmaya yönelikti.

Punk'ın bu yıkıcı tavrının köklerini dada akımının oluşturduğu söylenebilir. 1916-1922 yıllan arasında Dada kendisini de reddederek mevcut tüm toplumsal ve estetik değerlere şiddetli karşı çıkışı, anlamsızlığı ve antisanatı, provakatif parodisi, edepsiz mizahı ile yıkıcı sanatın temsilcilerindendir.

" .. .Bizim için birer HİÇSİNİZ Tanrılarınız gibi: HİÇ Bürokratlarınız, yöneticileriniz gibi :HİÇ Ressamlarınız, şairileriniz gibi: HİÇ Bana saldınp, dişlerimi sökseniz de suratınıza aptal öküzler olduğunuzu haykıracağım..." (Dada Manifestosundan)

Dadanın önce gelen simalanndan Mareel Duchamp; pisuvar, şişe askılığı, kar küreği gibi eşyalann üzerine sadece imzasını atarak ve birer sanat eseri olarak sergilediği "ready mode"leri (hazıryapıt/yapım) ile tanınmıştır.

Punk konserleri, punk giyimi ve sanatı gibi yıkıcıdır. Değerlere yönelik birer saldırıdır. Punk'ın kışkırtıcılık politikasının bir parçası olan gruplar konser sırasında, seyircisi ile şiddet, yıkım gösterisi sergilerier. (Sahneye kusmak, tükürmek, havada uçuşan içki şişeleri, sandalyeler , grup dansı) Punk'ın bu sadomazoşist eğilimi aslında, punk'ın diğer tahripkar unsurlan gibi belli bir şeye dikkat çekmek üzere kullanılan bir şok taktiğiydi. Punklar toplumu nasıl gördüklerini anlatmak istiyorlardı: Anarşi istiyorlardı, yeni bir müzik tarzı geliştirmek ve bu müzik tarzının kaosunu paylaşmak, çoğaltmak istiyorlardı. Punk konserleri ekspresyonist performansı ile "şimdi ve burada"dır. (now-and-here) Ekspresyonizmin sembolü haline gelen Çığlık punkta hem şarkılarında hem de grafik tasarımlannda kendini gösteren bir motiftir: yüksek desibel seviyesi,izleyici ile grup arasında fiziksel ve duyusal etki punk konseri "yaşamalanı" içindedir. O an'ın içinde yaşanılanlar zamandan ve mekandan soyutlanmış kaostur.

Punk Rock'ın gelişimi Amerika ile İngiltere arasındaki kültürel alışverişle hız kazanmıştı. Velvet Undergound, New York DolI ve Ramones gibi New York'lu gruplar, 1965'te başlayıp 1970'ler boyunca devam eden bir süreçte, bilinçli bir biçimde "sokak kültürünü" işlemiş ve geleceğe karamsar bakan yeni bir tür müzik üretmişlerdir. (Bu gruplar sadece punk rock'ın değil hard'n' heavy, heavy metal ve türevIerinin de doğuşunda da etkili olmuşlardır.)


"Punk", "Punk Rock", "Punk Kültürü" tam da punk'ın istediği gibi açık bir biçimde tanımlanamamıştır. (Standardize edilerneme, kategorize edilememe) Punk; ilk çıkışı 1975'te belirli bir rock and roll türünü ve kendisi ile iIişkilendirilen gençlik alt kültürünü anlatmak için kullanılmaya başlansa da, 80'ler sonrası ticari rock müziğin türevlerini tanımlamak için kullanılmaya başlanmıştır. Punk 'underround rock', 'new wave', 'new music', 'street rock', 'power pop', 'avant-punk' ve 'hardcore' gibi terimlerle özdeşleşen anlamlarda da kullanılmıştır.

Punk sözcüğünün kökleri de bulanıktır. İngilizcede ilk olarak fahişe ile eşanlamlı olarak ortaya çıkar. Funk ve Wagnalls İngilizcenin Yeni Standart Sözlüğünde şöyle tanımlanır:

ı.Çürümüş tahta, bitkisel kav, değersiz nesne, boş konuşma.
2. Yumrukla yapılan saldın ya da darbe.
3. Genç Haydut, hayta, serseri.
Bu sözcük tanımları bilgilendirici olsa da punk'ı tanımlamaz.

Punk Rock'ın ortaya çıkışı Ocak 1976'da Manhattan'daki East ViIIage'da bulunan CBGB and OMFUG adlı küçük bir kulüpte verilen konserlerden doğan'Punk' adlı derginin çıkışı ile başlar.

...18 yaşındaydım. New York'taydım. Yıl 1975'ti. Birgün arabada giderken John (Holmstrom) 'bir dergi çıkaralım' dedi. Beni ve Ged'i (Dunn) Velvet Underground'a 1997 ve Stooges'a ve New York Dolls'a uyandıran John'dı John derginin sevdiğimiz şeylerin bileşimi olmasını istiyordu. Eski Tv dizileri, bira içmek, düzüşmek, çizburger, mizah dergileri, ikinci sınıf filmler ve bizden başka kimsenin takılmadığı rock'n'rol grupları. John derginin adının Teenage News olmasını istiyordu. Dolls'un aynı isimli şarkısından ötürü. Boktan bir isim olduğunu söyledim. 'Niye Punk demiyoruz?' dedim. Punk sevdiğimiz herşeyi temsil ediyordu: Kıyak, yapmacıksız, absürd, komik, ironik, şehri küçük posterlerle donattık. 'Dikkat Punk geliyor! Leg McNeil Please kill Me/ Roll Dergisi temmuz 2001/07"


İsyankar CBGB and OMFUG (Country, Blue Grass, Blues and Other Music For Uplifting Gormandizers) sahnesi Punk dergisi yolu ile punk terimi ile kurduğu bağlantı, belli bir deneysel rock'n'rol akımını tarif edecek olan "Punk Rock" teriminin oluşması sürecinin ilk aşamasıdır.

Punk dergisinin ilk sayısı 1 Ocak 1976'da çıktı. Lou Reed ve Ramones ile ilgili yazıların yanı sıra John Holmstrom'un özgün otobiyografik çizgi dizisi "Joe", Leqs Mcneil'den şehvetli kadınlarla ilgili "foto karikatür öykü"sü yer alıyordu. Punk'ın ilk sayısı 3000 adet basıldı. Ve sadece New York'ta dağıtıldı. Dergi son çıkış tarihi olan 1979'ta 25.000 adet basılıyor ve dünya çapında 2000 aboneye ulaşıyordu.

Punk dergisinin İngiliz punk akımına da grafik anlayışı yönünden önemli etkileri olmuştu. İngiliz punk rock'ının ilk fanzini "Sniffin' Glue" adıyla Temmuz 1976'da Londra'da çıkmaya başlar. Daha sonra; Ripped and Tom rotten to the Core, London's Burning, Live Wire, Vive La Resistance ve Heat adlı fanzinler İngiliz karşıt kültürünün sözcüleri oldular.

Punk Rock stili Londra'nın güneybatısındaki ve Kings Rood civarındaki heterojen gençlik söylemlerinden, yaşam biçiminden oluşmuştu. Şüphesiz ki punk rock'ı tetikleyenler arasında, androjen görüntüsü ile fetişleştirilen fenomen David Bowie'nin glitter rock'ı, Ramones, Heartbreakers, Iggy Pop, Richard Hell gibi kişi ve gruplar vardır. 1960'ların moda alt kültürünü, bazı blues gruplarının melodik alt yapısını ve isyanını, northem soul ve reggae'den alınma unsurları da punk müzikal kaosunda bulmak mümkün.

Tarihte Hippy adı ile anılan sahte-uyuşturulmuş-muhalif kültür milyonlarca ebleh evcilleştirmekte oldukça başarılı olmuştu. Bu sahte muhalif kültür başarısını mass media'dan daha ziyade, 1950'lilerin beat generation radikal muhalefetini vahşi kapitalistlerin önünde savunmasız ve yalnız bırakmasına borçluydu. Başkalannı rahatsız etmeyecek kadar vasat olan bu insanlar daha sonra senetlerin, iş görüşmelerinin, ahizelerin arasında geçmişlerini hatırlamayacak kadar değişip kapitalistleşeceklerdi. Oysa punk kendi bedeni ve yaşam biçimi ile politikası, parodisi ve estetiği ile kesinlikle asi ve yıkıcıydı, ki hala bir çok ülkede alt kültür muhalifliğinin en önemli unsurlarıdırlar.


(İçerik bilgisi:Bu dökümanın tüm içeriği http://tr.wikipedia.org/wiki/ adresinden alınmıştır.)
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Derin_Mor
Admin
Admin
Derin_Mor

Mesaj Sayısı : 86
Yaş : 31
Localisation : Kanada
Kayıt tarihi : 21/05/07

MesajKonu: ditditdit   Çarş. Mayıs 23, 2007 3:39 pm

ozgurluk abı tek kelımeyle yaaa punkk her zaman her yerde...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://rockmekan.turkforumpro.com
öLü.geLin
Admin
Admin
öLü.geLin

Mesaj Sayısı : 71
Yaş : 30
Kayıt tarihi : 21/05/07

MesajKonu: punk rock'ın zaman çizgisi   Ptsi Haz. 04, 2007 2:46 am

Punk Rock'ın Zaman Çizgisi

1964
Yeni Kurulan Gruplar:
Motor City Five (MC5)

1965
Yeni Kurulan Gruplar:
Velvet Underground

1967
Yeni Kurulan Gruplar:
The Stooges
Albümler:
The Velvet Underground - The Velvet Underground and Nico

1968
Albümler:
The Velvet Underground - White Light/White Heat

1969
Yeni Kurulan Gruplar:
Albümler:
MC5 - Kick Out the Jams, The Stooges - The Stooges, The Velvet Underground - The Velvet Underground

1970
Yeni Kurulan Gruplar:
Albümler:
MC5 - Back in the USA, The Stooges - Fun House

1971
Yeni Kurulan Gruplar:
New York Dolls, Suicide
Albümler:
MC5 - High Time
Olaylar:
r6;Yazar Dave Marsh, Mysteriansr17;ın müziğini tanımlamak için ilk kez "punk-rock" terimini kullandı.

1972
Yeni Kurulan Gruplar:
Electric Eels, The Saints, The Strand (daha sonra ismi Sex Pistols olacak)
Dağılan Gruplar:
MC5
Olaylar:
r6;New York Dolls original kadrosundan davulcu Billy Murcia grup Londrar17;da turnedeyken alkol zehirlenmesi yüzünden öldü. Yerine Jerry Nolan geçti.

1973
Yeni Kurulan Gruplar:
Television, Devo
Albümler:
New York Dolls - New York Dolls, The Stooges - Raw Power, Neon Boys - Neon Boys 7"

1974
Yeni Kurulan Gruplar:
Blondie, The Dictators, Rocket From The Tombs, The Ramones, The Stranglers, Talking Heads, Radio Birdman
Albümler:
New York Dolls - Too Much Too Soon
Dağılan Gruplar:
The Stooges
Olaylar:
r6;Television, New York'taki CBGBr17;de sahne almaya başladı.

1975
Yeni Kurulan Gruplar:
The Adicts , The Boomtown Rats, The Heartbreakers, Pere Ubu, The Sex Pistols, The Undertones
Albümler:
Dictators - Go Girl Crazy!, Patti Smith r11; Horses
Dağılan Gruplar:
New York Dolls, Rocket From The Tombs
Olaylar:
r6;Television, Brian Enor17;yla birlikte Island Plak Şirketi için bir demo hazırladı. Fakat şirket grupla anlaşmaya yanaşmadı. Kayıtlar tamamlandıktan sonra Richard Hell gruptan ayrıldı ve New York Dolls gitaristi Johnny Thundersr17;la birlikte The Heartbreakersr17;ı kurdu.
r6;The Sex Pistols, St. Martin's Colleger17;da ilk konserini verdi. Grup Bazooka Joer17;nun alt grubu olarak sahne almıştı. Bazooka Joer17;nun solisti ise Stuart Goddardr17;dı ki daha sonra ismini Adam Ant olarak değiştirdi ve daha sonra Adam and the Antsr17;i kurdu.

1976
Yeni Kurulan Gruplar:
The Adverts, The art attacks, The Buzzcocks, The Clash, The Cramps, The Damned, Eater, Dead Boys, The Flowers of Romance, Generation X, The Jam, London, Masters of the Backside, Metal Urbain, Penetration, Richard Hell and the Voidoids, Sham 69, Siouxsie and the Banshees, The Slits, Subway Sect, UK Subs, The Vibrators, Wire, X-Ray Spex.
Albümler:
Blondie - Blondie , The Ramones - The Ramones, Modern Lovers - Modern Lovers (1971r17;de kaydedildi, 1976r17;da yyınlandı), Patti Smith Group - Radio Ethiopia, The Saints - (I'm) Stranded.
Olaylar:
r6;The Ramones Amerika dışındaki ilk konserini 4 Temmuzr17;da Londrar17;da Flamin' Grooviesr17;in alt grubu olarak verdi.
r6;Malcolm McLaren iki gün sürecek olan punk festivalini organize etti. organizes a two day punk festival on Sunday, September 20-21 Eylülr17;de Londrar17;daki Oxford Caddesir17;nde bulunan 100 Clubr17;da gerçekleşen festivalde sahne alan gruplar: Subway Sect, Siouxsie and the Banshees, The Clash, Sex Pistols, Stinky Toys, Chris Spedding and the Vibrators, The Damned ve Buzzcocks.
r6;The Ramones'un Roundhouser17;da verdiği konserden hemen sonra Mark Perry'nin fanzine Sniffin' Glue yayımlandı. Perry kısa bir sure sonra grubu Alternative TVr17;yi kurdu.
r6;The Damned, The Saints ve Sex Pistols sırasıyla ilk 45r17;likleri "New Rose", "(I'm) Stranded" ve "Anarchy in the U.Kr1;i yayınladı.
r6;The Sex Pistols, The Damned, ve The Clash Kasım ayında Anarchy Turnesir17;ne başladı.
r6;1 Aralıkr17;ta Sex Pistols ve Bromley Contingentr17;ın bazı elemanları (ki aralarında Siouxsie and the Bansheesr17;in solisti Siouxsie Sioux ve bas gitaristi Steve Severinr17;de vardı.) William Grundyr17;nin canlı yayınlanan televizyon programına katıldı. Canlı yayında söyledikleri bazı sözler yüzünden ertesi gün Daily Mirror grup hakkında "THE FILTH AND THE FURY!" başlığını kullandı.

1977
Yeni Kurulan Gruplar:
The Misfits, Alternative TV, Angelic Upstarts, Big in Japan, Black Flag, Crass, Desperate Bicycles, The Fall, The Germs, Ebba Grön, Nina Hagen Band, The Nipple Erectors, The Members, Rezillos, The Skids, Stiff Little Fingers, Warsaw (daha sonra imi Joy Division olacak), X (Avustralya), X (Amerika)
Albümler:
Blondie - Plastic Letters , The Boomtown Rats - The Boomtown Rats, The Boys - The Boys, Buzzcocks - Spiral Scratch (EP), The Clash - The Clash (İngiltere baskısı), The Damned - Damned, Damned, Damned, The Damned - Music for Pleasure, Dead Boys - Young, Loud and Snotty, Dictators - Manifest Destiny, The Heartbreakers - L.A.M.F., Richard Hell and the Voidoids - Blank Generation, The Jam - In the City, The Jam - This is the Modern World, The Ramones - Leave Home, The Ramones - Rocket to Russia, Iggy Pop -The Idiot, Iggy Pop - Lust for Life, Radiators From Space - TV Tube Heart, The Saints - Eternally Yours, Sex Pistols - Never Mind the Bollocks, Here's the Sex Pistols, The Stranglers - Black and White, The Stranglers - The Stranglers (EP), Talking Heads - Talking Heads: 77, Television - Marquee Moon, Throbbing Gristle - The Second Annual Report, Warsaw Pakt - Needle Time!, Wire - Pink Flag.
Dağılan Gruplar:
The Heartbreakers, London
Olaylar:
r6;1 Ocak 1977r17;de Andrew Czezowski tarafından Londrar17;da Roxy club açıldı. Açılışta The Clash çaldı. Mekan kısa bir süğre içinde punk konserlerinin yapıldığı önemli bir kale halini aldı. The opening night the Clash play.
r6;Sex Pistols basçısı Glen Matlock gruptan atıldı. Yerine Sid Vicious geçti. Matlock ise The Rich Kidsr17;i kurdu.
r6;The Stranglers 3 ay sürecek dünya turnelerine çıktı. Gruba London eşlik etti.
r6;The Sex Pistols' 45r17;liği God Save the Queen 27 Mayıs 1977r17;de yayınlanduı ve İngiltere listelerinde 2 numaraya kadar yükseldi. Şarkının BBC Radio 1 tarafından yasaklanınca listelerde isminin yerine boşuk bırakıldı.
r6;Haziran ayında Kraliçe II. Elizebethr17;in jübilesinin yapılacağı gün Sex Pistols elemanları Thames Nehrir17;nde bir tekne kiraladı. Polis teknenin hemen durdurulmasını söyledi, olayda bazı Pistols elemanları yaralandı. Polis tarafından göz altına alınanlar arasında Sex Pistolsr17;ın menajeri Malcolm McLaren, Vivienne Westwood ve Bromley Contingent elemanları Tracie O'Keefe ve Debbie Juvenile bulunuyordu.
r6;The Roxy DJr17;lerinden Don Letts, Londrar17;daki punk ortamının görüntülerinden oluşacak The Punk Rock Movie belgeselinin çekimlerine başladı.
r6;28 Ekimr17;de Sex Pistols'ın Never Mind the Bollocks, Here's the Sex Pistols albümü yayınlandı. Bir çok plak dükkanından içeri sokulmamış olsa da album İngiltere listelerinde 1 numaraya kadar yükseldi.

1978
Yeni Kurulan Gruplar:
The Angry Samoans, The B-52's, Bad Brains, Dead Kennedys, Descendents, D.O.A., Hüsker Dü, Optics, Peter and the Test Tube Babies, The Plasmatics, Public Image Ltd (PiL), Vice Squad.
Albümler:
Adam and the Ants - Dirk Wears White Sox, The Adverts - Crossing The Red Sea With The Adverts, Alternative TV - The Image Has Cracked, Alternative TV - Vibing Up the Senile Man, The Avengers - Avengers (EP), Big in Japan - From Y to Z and Never Again (EP), Blondie - Parallel Lines, The B-52's - The B-52's, The Boomtown Rats - A Tonic For The Troops, Buzzcocks - Another Music in a Different Kitchen, Cherry Vanilla - Bad Girl, The Clash - Give 'Em Enough Rope, The Cortinas - True Romances, Wayne County and the Electric Chairs - Wayne County and the Electric Chairs, Crass - The Feeding of the Five Thousand, Dead Boys - We Have Come For Your Children, Desperate Bicycles - New Cross New Cross (EP), Dictators r11; Bloodbrothers, Eater - Get Your Yo Yos Out (EP), Generation X - Generation X, The Jolt - The Jolt, London - Animal Games, The Lurkers - Fulham Fallout, Johnny Moped r11; Cycledelic, Penetration - Moving Targets, Pere Ubu - The Modern Dance, Public Image Ltd - Public Image, The Ramones - Road to Ruin, The Rezillos - Can't Stand the Rezillos, The Rich Kids - Ghosts Of Princes In Towers, Sham 69 - Tell Us the Truth, Sham 69 - That's Life, Siouxsie and the Banshees - The Scream, Slaughter and the Dogs - Do It Dog Style, Talking Heads - More Songs about Buildings and Food, Television r11; Adventure, Television Personalities - Where's Bill Grundy Now? (EP), Throbbing Gristle - D.o.A. The Third And Final Report, The Vibrators - "Pure Mania", Wire - Chairs Missing, Wreckless Eric - Wreckess Eric, Wreckless Eric - The Wonderful World of Wreckless Eric, X-Ray Spex - Germ Free Adolescents.
Dağılan Gruplar:
Dead Boys, Sex Pistols, Television.
Olaylar:
r6;Black Flagr17;in gitaristi Greg Ginnr17;in grubunun müziklerini yayınlamak için bir plak şirketine ihtiyaç duyması üzerine SST Records kuruldu.
r6;The Sex Pistols' felaket Amerika turnesinin ardından Johnny Rotten San Francisco konserleri sırasında "Hiç kendinizi kandırılmış hissettiniz mi?r1; sözünü söyledi.
r6;Sex Pistols' bas gitaristi Sid Viciousr17;a, kız arkadaşı Nancy Spungenr17;ın 12 Ekim 1978r17;de Chelsea Hotelr17;de ölü bulumasıyla ilgili soruşturma açıldı.
r6;1976 yılında Londrar17;da plak dükkanı olarak açılan Rough Trade Records plak şirketi oldu ve punk etkileşimli grupları etrafında toplamaya başladı.
r6;Yönetmen Derek Jarmankült Jubileer17;yi yayınladı. Filmde rol alan kişiler arasında Adam Ant, Toyah Willcox, Siouxsie and the Banshees ve Malcolm McLaren bulunuyordu.
r6;Blondie sonunda üçüncü albümleri Parallel linesr17;la dünya çapında tanındı.

1979
Yeni Kurulan Gruplar:
Cockney Rejects, MDC, The Big Boys, The Rebels, The Replacements, The Teen Idles
TSOL, Social Distortion
Albümler:
The Adverts - Cast of Thousands, Blondie - Eat to the Beat, Buzzcocks - Singles Going Steady, Chelsea r11; Chelsea, Cherry Vanilla - Venus D Vinyl, The Clash - London Calling Wayne County and the Electric Chairs - Storm the Gates of Heaven, Wayne County and the Electric Chairs - Things Your Mother Never Told You, Crass - Stations of the Crass The Damned - Machine Gun Etiquette, Descendents - Ride the Wild/It's a Hectic World The Dickies - The Incredible Shrinking Dickies, The Dickies - Dawn of the Dickies The Germs - (GI), The Members - At The Chelsea Nightclub, Joy Division - Unknown Pleasures, Nina Hagen Band - Nina Hagen Band, The Outcasts - Self Conscious Over You, Public Image Ltd - Metal Box, The Ramones - It's Alive (canlı albüm), Sham 69 - The Adventures of Hersham Boys, Siouxsie and the Banshees - Join Hands, The Slits r11; Cut, Stiff Little Fingers - Inflammable Material, Swell Maps - A Trip to Marineville, Talking Heads - Fear of Music, The Undertones - The Undertones, The Vibrators - "V2" The Weirdos - Who? What? When? Where? Why? (EP), Wire r11; 154, Wreckless Eric - The Whole Wide World.
Dağılan Gruplar:
The Adverts, Penetration, X-Ray Spex.
Olaylar:
Sex Pistols basçısı Sid Vicious aşırı dozda keyif verici madde kullanması yüzünden 21 yaşında öldü.

_________________
tapınaklar yapıyorum hepsi birbirinden güsel içine beni koyuyorum bir firavun misali tekrar tekrar Ölmek ve gelmek için bir tapynak daha yapyyorum benim öLü geLinim için ..ölü geLin benm için..
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
punk Rock!!
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Rock Mekanı :: Paylaşım-
Buraya geçin: